פלטפורמת סקראץ' הינה הראשונה שמנסה ללמד את הילדים שלנו רעיונות שילוו אותם בעולם העתיד

הראציונאל

ללמוד חשיבה יצירתית באמצעות תכנות וללמוד תכנות בצורה יצירתית

לעיתים קרובות תחומי המחשוב והתכנות, שהם כה רלוונטיים בימים אלה, נלמדים אך ורק דרך הצד הטכני שלהם. תכנות יצירתי יכול להעניק לילדים צורת חשיבה חדשה ומעצימה, שרלוונטית לכל תחומי החיים הדיגיטליים. אנחנו שואפים לקדם למידה את תחומי היצירה הטכנולוגית על ידי יצירת חומרי למידה שמעודדים למידה דרך תחומי עניין אישיים, מתוך מוטיבציה פנימית ודמיון, שמחוברים לעולם התוכן של הילדים הדיגיטליים של היום.
ילדים משתתפים היום בעולם הדיגיטלי בצורה אינטנסיבית, אבל בעיקר בתור צרכני טכנולוגיה ולא כיוצרי טכנולוגיה. כל הילדים אוהבים משחקי מחשב, אבל כמה מהם יוצרים משחק מחשב בעצמם? כלים ידידותיים כמו סקראץ' יכולים להעצים ילדים לחשוב באופן יצירתי במקביל ללימוד של עקרונות בתכנות, ולפתוח להם דלת לעולם חדש של יצירה טכנולוגית.
כדי ללמוד עוד על עולם למידת התכנות דרך יצירתיות, אנו ממליצים לקרוא את המדריך של MIT  בנושא Computational Thinking.

עולם משתנה

מה היא חשיבה יצירתית טכנולוגית?

חשיבה יצירתית טכנולוגית היא היכולת להבין שטכנולוגיה יכולה להיות "חומר ביד היוצר", להבין כיצד להשתמש בטכנולוגיה
חשיבה דיגיטלית מכילה רעיונות כמו רצף והמשכיות, חזרה על פעולות, אירועים ועוד. הגישה מלמדת גם גישות עבודה, כמו ניסוי ותהייה, בחינה וניפוי טעויות, וראיית כולם המאפשרת לילד להביע את עצמו, להתחבר לעולם סביבו ועוד. כל אלה הם חלק מהחשיבה הדיגיטלית שנעשית יותר ויותר רלוונטית עם כל יום עובר.
לקריאה נוספת בנושא לחצו כאן

הוראה

תכנית לימודים

באוניברסיטת MIT חוקרים את היצירתיות הדיגיטלית ואת השלכותיה החיוביות על הילדים שלנו שגודלים לתוך עולם ממוחשב. קבוצת המחקר של סקראץ' הוציאה לאחרונה תוכנת לימודים שלמה ומסודרת למורים המתבססת על תוכנת הסקראץ'.

תוכנית לימודים זו נועדה ללמד את הילדים לא רק על התוכנה, אלה גם על רעיונות שלמים שיוכלו לשמש אותם בכל תחום אשר יבחרו, כמו התמדה, DEBUGGING, ורבים אחרים.

אנו מזמינים אתכם להוריד את קובץ תוכנית הלימודים – ולהביא כמה מהרעיונות לכיתות שלכם!

בואו נלמד ילדים לתכנת - הרצאתו בTED של מיטש רזניק

קידוד הוא לא רק למומחי מחשב, אומר מיטש רזניק ממעבדות המדיה של MIT – זה לכולם. בהרצאה שלו בTED, מסביר מיטש  את התועלות של לימוד תכנות לילדים, כך שהם יוכלו לא רק "לקרוא" טכנולוגיות חדשות – אלה גם לקחת חלק בעולם העתיד ולייצר אותם.