החוויה שלי מכנס ScratchED

בסוף חודש יולי נערך ב-MIT כנס דו-שנתי של קהילת המחנכים ScratchED. MIT הזמינו מחנכים מכל רחבי העולם לשבוע של החלפת רעיונות, תובנות והתנסויות וכן כדי שמחנכים יוכלו להכיר עמיתים שלהם שעובדים עם התוכנה.

הרצאת פתיחת הכנס

השנה הייתה לי את הפריווילגיה ונשלחתי כדי לייצג את הפרויקט ולהציג את עבודתנו בכנס. MIT התרשמו מהקהילה הישראלית שנוצרה ורצו שנבוא ונשתף את ההתנסות שלנו כדי שאנשי חינוך אחרים מכל העולם יקבלו רעיונות והשראה להקים "פרויקט סקראץ'" מקומי משלהם.

אינני יכול לתאר את תחושת ההתרגשות והגאווה שהציפה אותי כשקיבלנו את ההודעה שאנו מוזמנים להציג בכנס. לאלה מכם שלא זכו לראות את בניין ה-MediaLAB של MIT, דמיינו לעצמכם מקדש לאינטליגנציה האנושית. הרצון לחקור, ללמוד ולפתח צועק מכל פינה במבנה הזה. עבורי, כסטודנט בוגר לתואר ראשון, המקום הזה היה מרתיע ומעורר יראה בו-זמנית.

אני חייב להודות שהופתעתי לראות עד כמה התוכנה והעולם שנוצר סביבה מושך ומרתק אנשים כה רבים מרחבי העולם. החל מקבוצת יפנים שהציגו רובוטיקה וחומרה מבוססת סקראץ, ועד למפתחים אירופאים שהציגו גרסת אנדרואיד לסקראץ' ועוד. כולם היו רעבים לשתף ולשאוב רעיונות בו-זמנית ונוצר תמהיל שבו ישבנו על אותו שולחן האוכל סטודנט לתקשורת, חוקר טכנולוגיה מיפן, זוג הורים מחינוך בייתי מוושינגטון שהחליטו לקפוץ לכנס, ספרנית מניו יורק שישבה עם מסרגות והכינה צעיף (היא הסתקרנה לשמוע מה זאת התוכנה הזאת) ולכולנו נושא משותף אחד.


אורעד ויסברג מציג את הפרויקט בפני מורים מכל העולם

כתוצאה מהנוכחות בכנס נוצרו קשרים עם מחנכים מכל העולם ונחשפתי לעושר ועומק האדיר שנוצר סביב התוכנה הזו. חזרתי לארץ רעב לקדם וליישם את כל שלמדנו וכמובן לשתף אתכם לאורך כל הדרך.

הנוכחות בכנס נתנה לפרויקט שלנו רוח גבית אדירה והראתה לנו ש-MIT הגדולה והמפורסמת מכירה בנו ובעבודתנו. אנחנו מקווים שעד הכנס הבא נוכל להציג ולשתף קהילה גדולה יותר, יצירתית יותר ושיתופית הרבה יותר.

אורעד ויסברג
רכז פרויקט סקראץ' ישראל

Comments