לכל קהילת סקראץ’ הישראלית שלום וברכה,

אנחנו שמחים ליידע אתכם שביום שישי ה- 15.5.09 מתקיים יום סקראץ’ הישראלי כחלק מיום סקראץ’ הבינלאומי השנתי. יום זה מתאפיין כבר כמה שנים באירועים רבים המתרחשים בכל העולם ובהם פגישה, למידה ושיתוף בתוכנת סקראץ’.

ברוח סקראץ’, שהינה תוכנה פתוחה, חינמית ומאפשרת, אין הנחיה מדויקת מה יש לעשות ביום זה אלא כלים מה ניתן לעשות  כאשר מטרת היום הזה היא לחגוג את התוכנה המיוחדת הזאת שיצאה מבית   MIT  .

באתר של סקראץ’ ישנו הרבה מאד חומר שכדאי לקרוא לקראת תכנון האירוע שלכם. יש עזרה לתכנון סוג האירוע וחומרים פרסומיים וכן רעיונות להדרכה. הלינק הוא:   http://day.scratch.mit.edu/resources

 

בתכנון האירוע כדאי לחשוב מהו סוג האירוע שבו אתם מעוננים – האם לתלמידים, הורים וילדים, כינוס מדריכים, תלמידים שמכירים או כאלה אשר חדשים לתוכנה, מהו משך הארוע, מיקום האירוע (בי"ס, מתנ"ס, ספריה, בית) והאם תרצו פעילות מתוכננת או חופשית.

בכל ארץ ועיר מתוכנן אירוע מעט שונה. באתר סקראץ ישנה רשימת אירועים מתוכננים על ידי פעילים של התוכנה ברחבי העולם ולרשימה נוספים בכל יום עוד ועוד אירועים. הלינק הוא : http://day.scratch.mit.edu/events

כרגע מתוכנן בארץ אירוע ראשון בצפת, בבית ספר רמת רזים אותו יעבירו משה חיימוביץ ואורן צוקרמן. סוג האירוע יהיה מספר סדנאות ברצף, כל סדנה בת שעה לתלמידים מהסביבה.

. http://day.scratch.mit.edu/event/115

  

נושאים ליום הסקראץ